Apie rekuperatorius

„Eco-Fresh“ decentralizuota vėdinimo sistema su rekuperacine šiluma

1.   Prietaiso paskirtis
2.   Veikimo principas
3.   Naujoviški sprendimai
4.   Specifikacijos
5.   Komplektacija
6.   Gamintojo informacija

 

Prietaiso paskirtis

Mini rekuperatorius „Eco-Fresh“ yra skirtas cirkuliuoti vėdinimą, sukurti pilną oro mainą ir išlaikyti mikroklimato parametrus patalpose tinkamu lygiu. „Eco-Fresh“ sistema leidžia pilnai kompensuoti trūkumus, susijusius su daugiabučių namų ventiliacija, kuri neatlieka savo funkcijų dėl sumontuotų stiklų ir užsikimšusių ventiliacijos kanalų.

Mini rekuperatoriai  „Eco-Fresh“ yra puiki alternatyva centralizuotoms vėdinimo sistemoms privačiuose namuose ir kotedžuose, nes jos gali užtikrinti tą patį oro mainą ir šilumos išsaugojimą. Tuo pačiu metu nereikia įrengti vamzdynų visame pastate, neužimamas plotas, žymiai sumažinamos energijos sąnaudos ir priežiūros išlaidos. Esant vienodoms techninėms charakteristikoms, mini rekuperatoriaus „Eco-Fresh“ komplektas kainuoja kelis kartus mažiau nei centralizuotos sistemos.

Šie vėdinimo įrenginiai gali būti naudojami įvairaus dydžio ir paskirties patalpose, butuose, biuruose, gamybos vietose, kabinetuose, klasėse, vaikų ir medicinos įstaigose, parduotuvėse, kavinėse ir restoranuose, siekiant pagerinti oro kokybę ir palaikyti drėgmės lygį patalpose daugiau nei 60%, su minimaliomis veiklos ir investicijų sąnaudomis.

Įmontuotas anglies monoksido (CO) jutiklis daro sistemos veikimą ypač aktualiu namuose, kuriuose sumontuotos kietojo kuro šildymo sistemos (mediena, anglis ir kt.).

Prietaisas leidžia išvengti anglies monoksido, kieto kuro šildymo įrenginių eksploatavimo metu apsinuodijimo ir suteikti vartotojams papildomą komfortą.

Rekuperatorius montuojamas prie sienos ir yra nepastebimas pastato fasade ir kambario interjere. Įrenginys naudojamas vidinėse uždarose patalpose, kurių aplinkos temperatūra yra nuo 0 ° C iki + 50 ° C. Tiekiamo oro temperatūra turi būti nuo -25 ° C iki + 40 ° C ir santykinė drėgmė iki 90%. Jame yra du filtravimo etapai, priskiriami G4 klasės filtrams, kurie sumažina dulkes, žiedadulkes ir pašalina anglies, degėsio kvapus, automobilio išmetimas dujas ir kt. Elektrinis šildymas tiekia reikiamos temperatūros šviežų orą, jonizatorių ir drėgmės jutiklį, kuris apsaugo kambarį nuo drėgmės. Taigi, iš aplinkos patekęs šviežias oras praeina 2-iejų pakopų filtravimą su anglies filtru, šildomu elektriniu šildytuvu, kuris naudojamas šaltuoju metų laiku ir yra jonizuotas, o tai prisideda prie oro prisotinimo teigiamo krūvio jonais ir dezinfekavimo.

Mini rekuperatoriai „Eco-Fresh“ yra įrengti tyliais ir ekonomiškais elektriniais varikliais, pagamintais Japonijos kompanijoje „NSK“, su dvigubai dengtais rutuliniais guoliais, kurie garantuoja 30 000 valandų veiksmingą veikimą ir nereikalauja priežiūros operacijos metu. Variklio korpusas ir šildytuvo dėžė yra pagaminti iš aliuminio, kuris garantuoja ilgaamžiškumą ir padidina priešgaisrinę apsaugą. Vėdinimo įrenginio korpusas padengtas šilumos izoliacine medžiaga. Dėl savo konstrukcijos įrenginiai yra ne tik tylūs, bet ir visiškai sugeria triukšmą, kuris gali prasiskverbti iš išorės.

Veikimo principas

Veikimo metu sistema tiekia švarų atmosferos orą į patalpą ir išleidžia užterštą orą iš vidaus į įšorę, 90 sekundžių trukmės ciklą išmetimui ir 90 sekundžių įsiurbimui. Šaltu paros metu šiltas oras, išeinantis iš kambario į išorę, patenka į šilumokaitį, kuriame didžioji dalis šilumos patenka į šaltą lauko įeinantį orą. Tai žymiai sumažina šilumos nuostolius ir taupo degalus. Vasarą šilumokaičio vėsesnis patalpų oras sumažina įleidžiamo oro srauto temperatūrą ir užtikrina ekonomiškesnį oro kondicionieriaus darbą. Sistemoje naudojamas keraminis šilumokaitis (rekuperatorius) turi didelį, daugiau kaip 80% koef. efektyvumą.

Prietaiso techninės galimybės:

 1. Pašalina iš patalpų esantį orą ir pakeičia jį šviežiu išoriniu oru. (atbulinė ventiliacija su šilumos atgavimu)
 2. Šviežio oro režimas. Sistema veikia tik oro tiekimui į kambarį.
 3. Išmetimo ventiliacijos režimas. Sistema veikia ventiliatoriaus režimu, kad pašalintų orą iš kambario.
 4. Valdo leistiną anglies monoksido kiekį, užtikrina maksimalų degalų degimą, padidina išmetamųjų dujų išmetimą.
 5. Išvalo įeinantį orą nuo dulkių, kenksmingų priemaišų, bakterijų ir kvapų.
 6. Kontroliuoja ir reguliuoja kambario drėgmės lygį, apsaugo nuo grybelio ir pelėsio susidarymo.
 7. Sumažina šilumos nuostolius žiemą ir taupo aušinimo įrenginių energijos suvartojimą vasarą dėl keraminių šildytuvų efektyvaus naudojimo.
 8. Įrenginyje įmontuotas termostatas užtikrina tiekiamo oro temperatūrą ~ 20 ⁰С lygiu. Tai įtraukiama į darbą, jei į patalpą patekusio oro srauto temperatūra nukrenta žemiau + 17º, ir automatiškai išsijungia, kai ji pakyla iki + 23º.
 9. Naudojant įmontuotą jonizatorių, oras prisotinamas neigiamo krūvio jonais. Jonizuotas oras didina efektyvumą, pašalina nuovargį, turi teigiamą poveikį sveikatai, padeda išlaikyti gerą imunitetą, turi teigiamą poveikį bronchinei astmai, kvėpavimo takų ligoms, migrenai, neurozėms ir širdies bei kraujagyslių sistemos ligoms.
 10. Automatiškai įsijungia budėjimo režimas, kuriame sistema yra sustabdyta, bet jei drėgmės lygis viršija 75% įrenginys vėl pradeda dirbti. Sistema taip pat stebi anglies monoksido koncentraciją patalpoje ir, kai ji viršija leistiną lygį, automatiškai įsijungia įsiurbimo ventiliatorius maksimaliu greičiu.
 11. Miego režimas. Miego režimu tamsioje patalpoje sistema išsijungia (po 10 minučių užmiega automatiškai). Šviečiant, sistema per 2 valandas įsijungia į darbo režimą ir pradeda dirbti, išsaugodama visus anksčiau nustatytus parametrus.
 12. „FAN SPEED“ režimas - reguliuoja ventiliatoriaus greitį. Galima pasirinkti penkis ventiliatoriaus greičius. Pirmasis greitis yra minimalus 30 m3 / h, penktasis greitis yra maksimalus 120 m3 / h.

Naujoviški sprendimai

Lietuvos rinkoje tiekiama daugybė vertingų ir šiuolaikiškų mini rekuperatorių iš įvairių gamintojų. Jie skiriasi pagal našumą, dizainą, funkcionalumą ir kainą. Daugelis modelių pasižymi aukšta kokybe ir įdomiais techniniais sprendimais. Būtent tokiems modeliams priskiriamas mini rekuperatorius „Eco-Fresh“, gaminamas UAB „MMotors“ gamykloje, kuris buvo įkurtas 1961 m.

Plėtojant ir kuriant decentralizuotą vėdinimo sistemą, gamyklos projektavimo biuro inžinieriai pritaikė keletą novatoriškų techninių sprendimų, dėl kurių „Eco-Fresh“ mini rekuperatorius tapo unikalus tarp šiandienos rinkoje esančių vėdinimo sistemų.

1. Produktyvumas ir efektyvumas

Pagrindinis prietaiso tikslas yra pakeisti užterštą, išleidžiamąjį kambario orą, todėl toks parametras, kaip produktyvumas (M3 / h), tampa pagrindiniu sistemos kokybės rodikliu. Trijų žmonių šeima kvėpavimo procese per valandą išmeta apie 100 m3 anglies dioksido, o jo gyvybiškai svarbi veikla (virimas, plovimas, maudymas ir t.t.) sudaro apie 10 litrų vandens per dieną vandens garų pavidalu, todėl sistemos veikimas yra labai svarbus .

„Eco-Fresh 01“ (LUX) ir „Eco-Fresh 07“ modeliuose jis yra nuo 35 iki 120 m3 / h. (Vienas iš didžiausių rodiklių rinkoje).

Kitas aukšto našumo privalumas yra žemas triukšmo lygis, nes pirmojo greičio metu garso slėgis yra tik 15 dB, o oro srautas yra 35-40 m3 / h, kuris daugeliui panašių sistemų yra didžiausias oro srauto lygis, gaunamas didžiausiu ventiliatoriaus greičiu.

2. Du daugiakrypčiai ventiliatoriai

Vienas iš unikalių šio vėdinimo įrenginio techninių sprendimų yra dviejų ventiliatorių buvimas. (Tiekimas ir išmetimas). Praktiškai visuose kitų gamintojų rekuperatoriuose įrengtas vienas ventiliatorius, kuris pakaitomis dirba oro įleidimo ir išleidimo anga.

Visų pirma, tai sukelia rasos tašką, t.y. drėgmės išsiskyrimą, kas nebūdinga naudojant du daugiakrypčius ventiliatorius.

Visų antra, ventiliatoriaus variklio tarnavimo laikas mažėja, nes jis turi nuolat keisti sukimosi kryptį.

Visų trečia, dviejų ventiliatorių buvimas žymiai pagerina visos sistemos veikimą, nes ventiliatoriaus veikimas priklauso nuo jo veleno sukimosi dažnio ir ašmenų polinkio kampo į šerdies plokštumą. Padidėjus ašmenų kampui (smūgio kampui), ventiliatoriaus našumas padidėja. Šio efekto neįmanoma pasiekti ašmenimis, dirbančiais skirtingais režimais.

3. Keraminis šildytuvas su termostatu

Viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų mini rekuperatoriuose yra mažas veikimo efektyvumas esant neigiamoms oro temperatūroms. Keraminis šilumokaitis tiesiog negali šildyti įeinančio oro, dėl to vėsinama patalpoje. „Eco-Fresh 01“ (LUX) ir „Eco-Fresh 07“ modeliuose keraminio šilumokaičio viduje yra įmontuotas 50–500 W galios impulsinis šildytuvas. Termostato buvimas - automatizuoja prietaiso veikimą (įjungia šildytuvą įeinančio oro temperatūroje žemiau +17 ir išsijungia +23 laipsniais).


Informacija apie gamintoją


 • „MMotors“ yra Bulgarijos HVAC įrangos gamintojas, kuris specializuojasi ventiliacijos sistemų gamyboje. MMotors buvo įkurta 1961 m.
 • Įmonė „MMotors“ specializuojasi pramoninių ir gyvenamųjų patalpų vėdinimo sistemų gamyboje.
 • Varikliai - tai puiki, racionali aukštos kokybės įrangos gamyba, atitinkanti visus Europos standartus.
 • „MMotors“ kompanijos gamybos dirbtuvėse naudojamos išbandytos ir aukštos kokybės medžiagos, kurios buvo kruopščiai ištirtos ir naudojamos tik aukštųjų technologijų ir modernioms įrangoms.
 • Jei kalbame apie įmonės „MMotors“ privalumus, pirmiausia reikia nurodyti kainos ir kokybės atitiktį, nes už santykinai mažą kainą bendrovė „MMotors“ siūlo aukštos kokybės įrangą, atitinkančią visus šiuolaikinio žmogaus poreikius.